TOPlist
(c)1997-2007 TOPlist, Kontakt Slovensko

Porovnávačka

Tým slovom  označovali študenti veterinárstva jeden zo zápočtov z anatómie, keď  bolo pre jeho úspešné absolvovanie potrebné správne popísať anatomické rozdiely v stavbe jednotlivých častí tela a orgánov rôznych druhov hospodárskych zvierat.

A prečo to tu píšem... Dôvod je prostý. Na poslednej výstave v Bratislave sme sa stretli s mnohými otázkami od divákov, ako sa vlastne líši krysiarik a  trpasličí pinč , prípadne čivava , ako sa nedať napáliť od predávajúceho a nekúpiť  ,, zaručene čistokrvného pražského krysiarika ", z ktorého vyrastie možno milý, ale predsa len trochu iný psík, než akú ste mali predstavu.

Predovšetkým, ak chcete mať aspoň 50% istotu, riaďte sa starým : Matka je istá vždy. Chcite vidieť aspoň matku, a keďže jablko nepadá ďaleko od stromu a deti sú väčšinou obrazom rodičov, čo platí nie len u ľudí, ale našťastie aj u psov, obraz matky už čo to napovie. Aj keď : Otec nie je istý nikdy...

A sme pri koreni veci. Ak chcete mať doma skutočne krysiarika, jednoznačne sa rozhodnite pre zvieratko s PP.

Ak sa rozhodnete inak  a výsledok nebude zodpovedať Vašim predstavám, nie je to vina toho zvieraťa.

Vy ste si ho vybrali, tak ste sa rozhodli,pripútali ste si ho.  Napriek tomu, že to nebude celkom krysiarik, dajte mu svoju pozornosť a starostlivosť a on Vám to tisíckrát oplatí. Alebo sa radšej pred kúpou psíka rozhodnite správne a voľte zvieratko s PP.

A pre názornosť  prikladáme fotografie pinča a čivavy, tak ako nám ich poslali  návštevníci našich stránok  z  Ruska a pražského krysiarika, ako má byť. Dúfame, že porovnaním týchto obrázkov , predovšetkým tvaru hlavy, dĺžky nosa a celkového rámca tela sa  Vám bude  celá tá vec, tu spomínaná, ľahšie riešiť.

Svět psú č. 11/2007 a jeho ,,porovnávačka".

Hovorím: ,, Konečne...

...konečne prišiel  kynologický časopis s touto prezentáciou. Aj keď, zdá sa mi, vôbec nepomôže nádejným budúcim majiteľom , pretože, skúste tu popísané proporcie a pomery hľadať u 8-týždňového šteniatka :-) jedného či druhého plemena."  A riešenie je jednoduché, šteniatko s PP.

Porovnanie veku psa a človeka.

Prinášame Vám porovnávaciu tabuľku, ktorá zobrazuje porovnanie veku psa a človeka. Uverejnili ju v časopise TV OKO a my sme sa úplnou náhodou k nej dostali. A keďže sa týka našich miláčikov, hneď sme ju aj použili. Tak sme napríklad zistili, že Barborka bude mať šteniatka  prenesene v ,,21 a pol" roku a Tony prvý krát kryl v ,,37 rokoch"  a starček Bucefal iste vďaka starostlivosti a láske svojej paničky odišiel do psieho neba  v krásnych ,,83 rokoch". Medzníky života...

Tak si aj vy trochu počítajte...

Biochemické referenčné hodnoty séra psa a mačky.