TOPlist
(c)1997-2007 TOPlist, Kontakt Slovensko

 

December 2008

labky

Frída spero Meliora už nie je...zostala len rana v srdci a pár krásnych spomienok. Dodnes si vyčítam, že som neurobila dosť pre Tvoju záchranu, ale asi to tak malo byť , ďakujem za štyri a pol roka , ktoré si so mnou prežila , za moje prvé šteniatka, za Pinky, ďakujem...viem , že existuješ  v paralelnom svete, ktorý si nevieme my, tu žijúci , predstaviť , ale tam sú všetci , čo nás opustili...nie je deň, aby som na Teba nepomyslela...Nely.

04.12. 2008 - Faun má syna !

3

      Prinášame Vám správu o narodení  a prvých 15 dňoch života v poradí ôsmeho šteniatka a druhého syna po našom  psovi Tonyčkovi -  Faun z Vyšehradského podhradí,  ktorý sa s úctyhodnou váhou 120 g narodil 19.11.2008 krásnej fenke Fabiene Dar minulosti v CHS ALIMAK p. Břenkovej, ako jedináčik a riadny papkáčik,  psík  Ferda ALIMAK .  To , ako mu chutí mamičkine mliečko,  je zjavné aj z priloženej fotografie.

      Viac o tom, ako sme kryli, ako sme sa pri tom potili, ako sme už nedúfali, že sa to podarí , ale ako sme si s Tonyčkom nakoniec zaspievali:  " Už je to uděláno, už je to hotovo, vystaráno , zítra ráno krýt se bude nanovo! "  , Vám prinesieme v  samostatnom článku v sekcii Chov PK.  ( Melódia k textu je z pesničky, ktorú spievajú princ Miroslav , princezná Krasomila a osadenstvo mlyna v českej klasickej rozprávke : Pyšná princezná. )

;-)

14.10.2008 - niečo sa nám podarilo

max-002

S veľkou radosťou Vám prinášame informáciu, že Plemenná kniha SKJ  na základe zaslaného dokumentu, prijatého ČMKU , t.j. nového  štandardu PK, vyhovela našej žiadosti o opravu PP malej Bonnie von Lecstein. Tým sa náš chlpatý poklad stal prvým pražským krysiarikom s polodlhou srsťou s PP v SR . Všetkým, ktorí nám prisľúbili pomoc a boli nápomocní radou, ďakujeme.

... a pozrite si...

pp-bonnie

 ...ako to vyzerá. Tu je  síce ešte neplatný, keď som ho skenovala,  nebol podpísaný, ale radosť z neho máme obrovskú.

 

 

September 2008

ksfsm

Našej  Fríde Spero Meliora bol na KV Ružindol  udelený titul :

,, KLUBOVÝ ŠAMPIÓN KCHMPP " .

A radosť máme dvojnásobnú, pretože sme tu prvý krát predviedli jej dcéru, Auroru von Lecstein , ktorá si v záverečných súťažiach odniesla ocenenie : 

,, NAJKRAJŠÍ DORAST KV "  .

22.08.2008

bchcz

 ... a štyri dni po tretích narodeninách ju zasa ČMKU poctila titulom :

,,ČESKÝ ŠAMPIÓN " .

Tomuto oceneniu sa veľmi tešíme, pretože ČR je domovskou krajinou pražského krysiarika, tu začala jeho revitalizácia a pokračuje zápas aj o jeho medzinárodné uznanie FCI.

14.08.2008

bgch

Barborka z Júlinčina chovu zavŕšila svoju slovenskú výstavnú kariéru a štyri dni pred svojimi tretími narodeninami bola poctená titulom :

,,SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPIÓN "

... je po našej Fríde druhou sučkou pražského krysiarika v SR, ktorá sa môže pýšiť získaním tohoto ocenenia.

Jún 2008

v-skolke

Krutý osud nám vzal našu milovanú mamu a zodpovednú opatrovateľku našich psích miláčikov počas našej neprítomnosti. Zbohom...

Máj 2008

suka-r

Frída Spero Meliora je na KV Remata 10.05.2008 podľa získaných bodov za rok 2007 vyhlásená  KCHMPP SR  za :

Suka roka 2007 - 2. miesto

Predbehla nás FCI uznaná suka Poľského nížinného ovčiaka.

Barborka z Júlinčina chovu v rovnakej súťaži obsadila 4. miesto.

Apríl 2008

ab

Staráme sa o šteniatka , učíme sa samostatne papať , spôsobne cikať na určené miesto . Aktívne nám v tom pomáhajú aj matky a občas sa pridá aj otec a strýko Faun.

Napriek veľkej snahe utierame kalužky, a zbierame hovienka... C´ est la vie...

Čo sa babe chcelo , to sa babe snilo... alebo opačne? :-)

Marec 2008

vrh-b-tyzden

A je to tu opäť

04.03.2008 presne týždeň po narodení vrhu  ,, A " nám naša Barborka priniesla tri prekrásne šteniatka pražského potkaniarika. Prečo ten názov?

Krysa predsa potkan je a mne sa zdá milé a slovensky aj pekne znejúce: 

pražský potkaniarik. 

 

Február 2008

vrh-a--2dni

26.02. 2008 sme sa konečne dočkali našich prvých vlastných šteniatok.

Porodila nám ich Nely - Frída Spero meliora a tak  položila základný kameň našej CHS von Lecstein.

V análoch plemennej knihy SKJ bude s týmto dátumom navždy zapísaná naša AURORA von Lecstein pod reg. č. RG 54

20.02.2008 - Barborka je Šampión SR.

sampionat

Tak už nám to prišlo a z Barborky máme Slovenského šampióna krásy. Je iba málo krysiarikov a ešte menej sučiek, ktorým sa to podarilo a  v tak krátkom čase, veď nemá ešte ani tri roky.

O to viac nás to celé teší, že je to najmilší psík , absolútne oddaný a nekompromisne brániaci paničku, teda mňa : ,, Proti všem".

A to spomínané chudnutie po výstave v Olomouci som dočasne zatrhla. Dávame si aj výstavnú prestávku a tešíme sa na šteniatka.

A tajomstvo je vonku...

Len nám držte palce, aby to dobre dopadlo...

18.12.2007- ešte šesť dní...

nermin

Sprostredkovávame Vám prianíčko od pani Krčkovej ,CHS Nermin a prajeme Vám v roku 2008 toľko pohody a kľudu, koľko vyžaruje z tých malých spiacich psích stvorení ...

16.12.2007- 3. adventná nedeľa

skryskou

Ďalšie z milých vianočných pozdravení , tentokrát od p. Hrbkovej , materská CHS Spero meliora  našej Frídy ( Nelly ). A nám sa tisne skrz prsty nad klávesnicou  myšlienka: ... ako bolo na počiatku, nech je i teraz, i vždycky ... s krysiarikom od narodenia až po hrob.Sú proste rozkošné.

7l04A ešte jedna vianočná hviezda od pani Ingrid. Síce sa osobne nepoznáme, ale snáď sa nám podarí sa stretnúť. Tiež sa zamilovala do krysiarikov... Dá sa vôbec inak...?

pf-zl5B15DJe už večer, ale pridávame ešte jeden pozdrav, ktorý nám prišiel z Moravy od p. Machálkovej, CHS Žlutý kvítek . PF 2008

15.12.2007- už sa nám to kráti...

pf_2008_nahled

...do konca roka zostáva pár dní ,čakajú nás Vianoce aj Nový rok , sviatky , ktoré sa v poslednom čase, žiaľ stávajú sviatkami nakupovania, darčekov, stresu z upratovania a všadeprítomných reklám na všetko.

A pritom by bolo asi lepšie  nenaháňať sa za darčekmi, možno aj oľutovať neumyté okno, zastaviť sa v tom zhone, sadnúť si s deťmi a porozprávať sa o zmysle týchto sviatkov. Nemyslím tým ,,vykladať písmo" ,  skôr zdôrazniť význam toho, že rodina je spolu , že patríme k sebe...Veď darčeky  budú po Vianociach vo výpredaji za polovičné ceny...

praniAlebo si nájsť chvíľu, vziať fotoaparát  a svojich miláčikov zvečniť na takýchto milých prianiach, ktoré sme dostali od p. Kovandovej a p. Břenkovej. Keďže potešili nás, ponúkame ich aj Vám. A do roku 2008  Vám prostredníctvom nich prajeme len to najlepšie...

vanocni_prani_originalA ešte jedno prianie z CHS FEDAR pani Beranovej, ktoré sme si našli dnes a ktoré nám len pripomenulo : ,, Jeden krysiarik nestačí..."

10.12.2007- čo na ňu poviete...

sunnee2-005... krásna, no nie? Začína štvrtý mesiac svojho ,, psieho "  života, ktorý sa už načisto zviazal s našimi životmi... Zbožňuje dlhé prechádzky, aj keď momentálne počasie tomu veľmi nepraje, lebo človek nie je práve najradšej ,keď mu tečie za krk...Ale snažíme sa unaviť temperamentné šteňa, ktoré budí v okoloidúcich rešpekt. A to začína len štvrtý mesiac svojho psieho života.

2.12.2007- Sunee má 12 týždňov...

portret015... a máme z nej veľkú radosť. Je prítulná a hravá ale našťastie, na rozdiel od našich krysiarikov, svoje hlasové fondy používa veľmi málo. Rada sa prechádza, zvládla už aj najvyšší kopec nad mestom, je neúnavná a správne temperamentná. V zápale boja s malými ľuďmi potrhala štyri uteráky, keď ide von, zmaže sa ako prasa a na scénu, keď videla prvý sneh nezabudneme do konca života...

30.11.2007- chceme Vám ho ukázať

bono-a-lTak to bol Bono, pes, ktorého spomínam v článku : ,, Má pes pamäť..." Vzišiel z vôle ,či skôr zo zvôle človeka, získať krížením dobermana a pitbula psa na psie zápasy, ktoré sa , žiaľ , aj u nás po ,,nežnej" objavili... Ako šteňaťu sme mu dali všetko, čo sme mu mohli dať. Jeho osud bol krutý... a ostáva ako jazva v našej pamäti. Možno sme mohli veci zariadiť inak...?

15.11.2007 - nové foto

1195123323bobo

Správca webu nášho klubu  aktualizoval stránku a tak sme sa dočkali zverejnenia dlho očakávanej fotografie, ktorá nám v našej zbierke chýbala. Ďakujeme p. Skladanovi.

Barborka z Julinčina chovu a jej pohár za 3. miesto v súťaži ,,Pes a suka roka...2006 " :-)

29.11.2007- Celie z Julinčina chovu

trojka

Rozhodli sme sa Vám predstaviť mladšiu sestričku našej Barborky, Celiu ( v strede).

Žije v Prahe v opačnom ,, garde " , ako naša Barborka , partiu  jej  robia dvaja psí džentlmeni , Binifác a Čipík. Vyrástla do krásy a mi jej držíme palce vo výstavnej aj chovateľskej budúcnosti.

( Foto p. Liška - ďakujeme)

14.11.2007 - pozor - pozor - pozor

vl

Vážení návštevníci našich stránok , s ohľadom na pretrvávajúce problémy s e-mailovými adresami:

vonlecstein@zoznam.sk a lecstein@zoznam.sk Vás prosíme, aby ste v prípade potreby poslať nám správu použili adresu : lecstein@lecstein.sk alebo vonlecstein@atlas.sk.

Za porozumenie ďakujeme. Ľ. Janigová

 

.

02.11.2007- Sunnee.

s9Tak sa volá náš nový prírastok, váži osem kilogramov a náš syn je nadšený , že môže psíka aj pevnejšie objať a nemusí sa báť, že mu poláme kosti...

November 2007- nemala baba roboty...

... kúpila si šteňa.

Asi som sa zbláznila, ale spolu s rodinou som neodolala čaru vlkošedej fenky nemeckého ovčiaka . Je 01.11.2007, 22,30hod  a ja čakám , kedy ju manžel dovezie...