TOPlist
(c)1997-2007 TOPlist, Kontakt Slovensko

December 2018

225745143

Do nového domova odišla tesne pred Vianocami malá Neferttiti, zatiaľ bez ambície chovu a výstav, ale verím, že s nádejou krásneho ,,psieho" života v úlohe milovaného domáceho maznáčika, ktorý miluje všetko a všetkých! 

A samozrejme, keďže je posledný deň roka 2018 , všetkým návštevníkom našich stránok, stálym aj náhodným, prajem do toho nového roka 2019 veľa zdravia, šťastia, pohody  a  porozumenia!

A priateľom, chovateľom...špeciálne...nech Vám to dobre rodí.....

                                             PF 2019

 

November 2018

n-41-dni-007

Nicolas von Lecstein odišiel do nového domova v Českej republike a my sme vďaka nemu našli, verím, nie len nových priateľov, ale predovšetkým veľmi inšpiratívnych ľudí. 

Október 2018

m-14dni-032a

Prvé narodeniny oslávil v tomto mesiaci vrh M von Lecstein, spôsobne sediaca slečna Melusine a florbalista Morpheus.

September 2018

n-1-mesiac-050

Šteniatka, Nicolas a Nefertiti rastú do krásy a my musíme pomaly premýšľať, ako vybrať tých najlepších ľudí pre naše zlatíčka! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

heart

A ešte čosi sa udialo 29.08.2018...

n-1-mesiac-034

...v našej chovateľskej stanici sa narodil vrh N. Keď tak premýšľam...sú dni, ktoré si pamätáme tak nejako z povinnosti. Tento deň mám v hlave ako deň narodenia môjho starého otca. 29.08.1898. A ešte ako deň, keď vypuklo SNP, Slovenské národné povstanie...a teraz si ho budem pamätať ako deň, keď sa narodil vrh N devildevildevil 120 rokov po dedkovi a 74 rokov po SNP 

 

 

 


 

 

 

 

 

yes

Tak sme sa v auguste dočkali...

20170905_210501

...naše hnedule oslávili v zdraví rok života, Laeticia a Lukrecia von Lecstein, pomaly ladia formu na zahájenie výstavnej kariéry. Uvidíme, ktorú a kde, prvý raz  ukážeme...wink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yes

Apríl, máj, jún, júl 2018.....

415315_4885

...neuveriteľne rýchlo to letí, s radosťami aj trápením...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

broken heart

4.marec 2018

ab

Dnes majú naše B-čka 10 rokov! Tri fenky, Beatrix , Bonnie a Bianca von Lecstein. Keďže všetky ostali doma, mohli sme sledovať, ako sa odvíja ich niť života. Okrem toho, že všetky tri sa stali šampiónmi Slovenska, má jedna z nich, Bonnie, zvláštne prvenstvo! Bola prvým dlhosrstým pražským krysaříkom, ktorý sa na Slovensku narodil, narodená  dvom krátkosrstým rodičom,  ale je aj prvým dlhosrstým krysaříkom, ktorý získal titul šampióna SR. Jej vystavovanie bolo svojho času spojené s rôznymi peripetiami a tým sme sa podrobnejšie, v časoch jej aktívnej výstavnej kariéry, venovali tu:

http://www.lecstein.sk/nase-vystavne-uspechy/vystavy-bonnie-von-lecstein

Na foto zľava doprava, prvý rad: Bonnie von Lecstein, Aurora von Lecstein, druhý rad : Bianca von Lecstein, Beatrix von Lecstein... moji miláčikovia :D 

heart

heart

heart

heart

26. február 2018

prve-krmenie

Aby február nebol len smutným mesiacom po strate nášho prvého krysaříka Tonyčka, pridám príspevok radostnejší. Dnes je to práve desať rokov, čo sa v našej chovateľskej stanici Fríde Spero meliora , Nelly, narodili prvé šteniatka tohto úžasného plemena, Aurora a Angelika. Malinká Angelika nás síce opustila, možno aj pre moju neskúsenosť s umelým odchovom šteniat, ale Aurora, Pinky, nám vyrástla na krásnu fenu, predstaviteľku svojho rodu. Premietajúc si náš spoločný život s víťazstvami /predovšetkým na výstavách/, aj prehrami / pri snahe odchovať  pokračovateľa spojenia, z ktorého vznikla naša Nelly,  ktorá predčasne uhynula po nevydarenom veterinárnom zákroku /, teším sa, že Aurora sa dnes dožíva svojich desiatych narodenín v zdraví a výbornej kondícii. Zvažujem, že by stálo za pokus, ukázať ju na nejakej výstave. Aj preto, aby sa znalci a obdivovatelia pražského krysaříka mohli skrz ňu zoznámiť s faktom, že krysařík je  zdravé a aj dlhoveké psie plemeno. 

Nelly / Frída Spero meliora /

Pink / Aurora von Lecstein /

yes

yes

yes

yes

Február 2018

intercanis-brno-004

7.02.2018 Tony odišiel navždy. Odišiel v pokoji, doma, v mojom náručí. Od polovice januára sa jeho stav zhoršoval. Ale jesť mu chutilo  stále. Vlastne dokonca. Keď už nevládal stáť so sklonenou hlavou pri miske s jedlom, misku sme zdvihli na stojan. A on  zasa jedol pár dní sám, bez pomoci.  Sily ho ale opúšťali, až napokon dostával jedlo a vodu  priamo do papuľky striekačkou. Niekoľkokrát denne, malé množstvo detskej výživy a vody. Mľaskal , vrtil chvostom a hoci umieral, stále sa dôrazne hlásil, keď potreboval vykonať svoje potreby... Keďže ho zjavne nič nebolelo, myšlienku na eutanáziu som zavrhla. V to ráno zasa pomľaskal svoje jedlo, dostal vodu, urobil potrebu...o dve hodiny nato jeho mozog zničila mŕtvica, reflexy vymizli, ale to staré silné dobré srdce ešte pár minút tĺklo, aby sa napokon aj ono zastavilo...Tony po viac ako 15 rokoch nášho spoločného bytia  odišiel, odišiel náš pes s ,,Atilovou bodkou" , odišiel ,, pražský koník" môjho syna ....

              Junioršampión SR      Šampión SR         Grandšampión SR

                                    Klubový šampión KCHMPP

            Faun z Vyšehradského podhradí  *14.06.2002  + 07.02.2018 

                                               R.I.P. Tonyčku

broken heart

broken heart

broken heart

Január 2018

m-14dni-032a

V tomto mesiaci odišli do nových domovov obe naše šteniatka z vrhu M, malá Melusine, aj malý Morpheus. Zhodou okolností obe dostali do nového života veľmi zodpovednú úlohu. Zaplniť miesto v dome a zahojiť ranu v srdci človeka po strate iného psieho kamaráta. Melusine nahradila po narkóze uhynutú 12-ročnú Didi v Novom Sade, v Srbsku, Morpheus zaujal miesto po 16-ročnom psíkovi v Ružomberku, doma, na Slovensku. Obe nové rodiny dostali ku šteniatku aj ,,manuál na  používanie šteniatka " , so všetkými upozorneniami a výstrahami, ktoré život so šteňaťom môže priniesť. Zostáva len veriť, že budú žiť spokojný a hlavne dlhý psí život v náručí milujúceho pána. 

PF 2018

srdceii

Dlho som rozmýšľala, ako , s akým prianím pre návštevníkov môjho webu začať tento rok. Najskôr som myslela, že nájdem nejaký duchaplný citát duchaplnej osobnosti. Následne som túto myšlienku zavrhla, veď všetci sme jedineční, každý je originál, každý vie dať svetu časť zo seba, ak sám chce a nemusí mať ani slávne meno! Preto všetkým do roka 2018 poprajem to, čo si želám pre mne najdrahších ľudí, aj pre mojich štvornohých priateľov....ZDRAVIE! Pre všetkých bez rozdielu, hoci s neduhmi , príslušiacimi veku, veď,  len k zániku speje všetko, čo sa narodilo...a verte, že nie len -siat roční , ale aj -násť a - dsať roční ,  majú svoje neduhy...ale neduh nie je choroba...žime svoj život každý deň, akoby bol ten posledný! A že je na konci tohto letopočtu tá ,,čudná, magická, nebezpečie nesúca a značiaca osmička" ?! Máme rok PSA! A to predsa nemôže byť zlý ROK!

Tak všetko najlepšie!

yes