TOPlist
(c)1997-2007 TOPlist, Kontakt Slovensko

Február 2018

intercanis-brno-004

7.02.2018 Tony odišiel navždy. Odišiel v pokoji, doma, v mojom náručí. Od polovice januára sa jeho stav zhoršoval. Ale jesť mu chutilo  stále. Vlastne dokonca. Keď už nevládal stáť so sklonenou hlavou pri miske s jedlom, misku sme zdvihli na stojan. A on  zasa jedol pár dní sám, bez pomoci.  Sily ho ale opúšťali, až napokon dostával jedlo a vodu  priamo do papuľky striekačkou. Niekoľkokrát denne, malé množstvo detskej výživy a vody. Mľaskal , vrtil chvostom a hoci umieral, stále sa dôrazne hlásil, keď potreboval vykonať svoje potreby... Keďže ho zjavne nič nebolelo, myšlienku na eutanáziu som zavrhla. V to ráno zasa pomľaskal svoje jedlo, dostal vodu, urobil potrebu...o dve hodiny nato jeho mozog zničila mŕtvica, reflexy vymizli, ale to staré silné dobré srdce ešte pár minút tĺklo, aby sa napokon aj ono zastavilo...Tony po viac ako 15 rokoch nášho spoločného bytia  odišiel, odišiel náš pes s ,,Atilovou bodkou" , odišiel ,, pražský koník" môjho syna ....

              Junioršampión SR      Šampión SR         Grandšampión SR

                                    Klubový šampión KCHMPP

            Faun z Vyšehradského podhradí  *14.06.2002  + 07.02.2018 

                                               R.I.P. Tonyčku

broken heart

broken heart

broken heart

Január 2018

m-14dni-032a

V tomto mesiaci odišli do nových domovov obe naše šteniatka z vrhu M, malá Melusine, aj malý Morpheus. Zhodou okolností obe dostali do nového života veľmi zodpovednú úlohu. Zaplniť miesto v dome a zahojiť ranu v srdci človeka po strate iného psieho kamaráta. Melusine nahradila po narkóze uhynutú 12-ročnú Didi v Novom Sade, v Srbsku, Morpheus zaujal miesto po 16-ročnom psíkovi v Ružomberku, doma, na Slovensku. Obe nové rodiny dostali ku šteniatku aj ,,manuál na  používanie šteniatka " , so všetkými upozorneniami a výstrahami, ktoré život so šteňaťom môže priniesť. Zostáva len veriť, že budú žiť spokojný a hlavne dlhý psí život v náručí milujúceho pána. 

PF 2018

srdceii

Dlho som rozmýšľala, ako , s akým prianím pre návštevníkov môjho webu začať tento rok. Najskôr som myslela, že nájdem nejaký duchaplný citát duchaplnej osobnosti. Následne som túto myšlienku zavrhla, veď všetci sme jedineční, každý je originál, každý vie dať svetu časť zo seba, ak sám chce a nemusí mať ani slávne meno! Preto všetkým do roka 2018 poprajem to, čo si želám pre mne najdrahších ľudí, aj pre mojich štvornohých priateľov....ZDRAVIE! Pre všetkých bez rozdielu, hoci s neduhmi , príslušiacimi veku, veď,  len k zániku speje všetko, čo sa narodilo...a verte, že nie len -siat roční , ale aj -násť a - dsať roční ,  majú svoje neduhy...ale neduh nie je choroba...žime svoj život každý deň, akoby bol ten posledný! A že je na konci tohto letopočtu tá ,,čudná, magická, nebezpečie nesúca a značiaca osmička" ?! Máme rok PSA! A to predsa nemôže byť zlý ROK!

Tak všetko najlepšie!

yes