TOPlist
(c)1997-2007 TOPlist, Kontakt Slovensko

 

 

December 2009

grizly

...že kto nás pochváli, keď sa sami nepochválime ?   :o)

Prinášame Vám aktuálnu fotografiu odchovanca CHS ALIMAK p. Břenkovej, na ktorého existencii máme 50% podiel skrz nášho Fauna - Tonyčka, Grizzlyho  ALIMAK.   Uši hore, zvedavý naliehavý kukuč, pálenie, ako treba...páči sa nám. Dúfame, že  bude platný v chove a ďalej ponesie kvality svojich rodičov.

Za foto ďakujeme p. Krčkovej, CHS Nermin

December 2009

bog-004

 ...že záver našej výstavnej sezóny bude taký, aký nám priniesla MVP NITRACANIS 5.12.2009 , tak  v to sme nedúfali ani v najtajnejších snoch...historicky prvý krát sa víťazom plemena - BOB ,  stal pražský krysiarik s polodlhou srsťou, naša zlatá, canisterapeutická, poddajná a prítulná ,,prontoprachovka "   Bonnie von Lecstein. Je fakt, že obe vystavené fenky , teda aj Beatrix von Lecstein, mali v sobotu svoj deň.

Nedeľa , keď sme ich obe opäť vystavovali, síce nevyšla podľa našich predstáv, fenky boli nervózne, podráždene reagovali na iné fenky , napriek tomu, že deň predtým sa správali priateľsky. Došlo nám to až včera, dnes...obe začali hárať a hormóny zrejme už v nedeľu robili svoje... :o)

...do pozornosti...

bonie-stoji

 ...tých, čo navštevujú naše stránky by sme chceli dať :

http://www.jongal.ic.cz/komentar_ruzindol.html

Pohľad nezávislej a inak nezainteresovanej pozorovateľky, účastníčky výstavy, ale predovšetkým chovateľky a nadšenkyne pre plemeno pražský krysařík...

...tak to je on...

hamlet-alimak

...Hamlet ALIMAK, psík po našom Faunovi z Vyšehradského podhradí   a Brusinke ALIMAK, ktorý zakotvil u nových majiteľov na Slovensku. Keď pozerám na túto fotografiu, veľmi mi pripomína , ako sme domov doniesli a potom sledovali , ako rastie , náš Tony. Oslovte ho a  jeho hlávka sklonená nabok  vás presviedča o tom, ako veľmi chce rozumieť , čo vravíte...tešíme sa na ďalšie správy o tomto Faunovom synátorovi a dúfame , že sa s ním stretneme aj vo výstavných kruhoch...

Foto: L. Garajová

:o)

17.10.2009 - NVP INTERCANIS Brno

ksbara-011

Keby som bola poverčivá, na túto výstavu by som nešla... V piatok večer, keď som chystala výstavnú tašku a prepravku v pivnici,  zistila som, že nám praskol ventil na teplú vodu...hrôza sa ma zmocnila po informácii inštalatéra, že príde až ráno o pol ôsmej...ale to už musíme byť na ceste do Brna !!!!! Keby som sa bola nechala unášať ,, osudom  " , mohlo byť všetko inak... Ale moja barania hlava zapracovala, dcéra sa podujala, že nejakého inštalatéra zvládne a my sme mohli vyraziť...

Vysoko nasadená latka pána posudzovateľa sťala hlavy  nejednému šampiónovi. A to už je čo povedať, keď aj môj sprievodca, šofér a manžel v jednej osobe, ktorý inak väčšinou vidí na vystavovaných  krysiarikoch všetky chyby, konštatoval, že mnohé predvedené zvieratá si také hodnotenie ako dostali, ani nezaslúžili...ale prečítajúc si  štandard, musím sa stotožniť s tým, že svetlý nos a nedelený hrudný znak sú tu uvádzané ako vady...ale už si netrúfam odhadnúť, koľko je v chove takto ,,vadných krysiarikov " :o)

Aurora, ktorej ,,nocháľ " teraz na jeseň ešte viac vybledol, napriek správnemu formátu, výbornému postoju aj pohybu, typickej hlave , výraznému páleniu, aj delenému hrudnému znaku iba VD.

Barborka to aspoň trochu zachránila, ešte chodiť nezabudla, hoci sa rok nevystavovala , nos má čierny, hrudný znak delený  ( viď foto ), tak  V2 Res. CAC.

:o)

27.09.2009 - Národná výstava psov Prešov

2009_remata_011

Uplynul len týždeň a čakal nás opäť výstavný víkend. Tentokrát naša cesta viedla na východ, do Prešova. Výstava sa konala v športovej hale, parkovanie bez platenia , čo sa dnes už vidí málokedy, prehľadné označenie kruhov, stánky s občerstvením aj s potrebami pre zvieratá, milý sprievodný  program , pre deti skákadlá, návratky na zápästiach vystavovateľov aj platiacich divákov...organizácia ozaj výborná. Trochu problém bol s povrchom vo výstavných kruhoch, určenom na šport, kde botaska síce prilieha, ale psíkom sa trochu šmýkalo...tentokrát sme predvádzali Biancu a Beatrix.  Beu som predviedla ja, Bianku si vzala do parády, podobne ako na obrázku z májovej Rematy ( vľavo), naša Natálka. Bianca je na Aťu veľmi fixovaná, fenka vie, že jej prejde každá nezbeda , takže sa s Natálkou veľmi nadšene predvádza...a že to platilo aj tentokrát ! Podarený párik nás s Beou  v súboji o národného víťaza porazil  a  v správnom rozpoložení to dotiahol,  pod prísnym zrakom p. Matyáša , aj v záverečnej súťaži , ktorá sa pomaly , ale isto začína na slovenských výstavách  objavovať stále častejšie, - Prehliadka neuznaných plemien- ,  na tretiu priečku. 

:o)

19.09.2009 - špeciálna výstava psov Ružindol

jongal

V krásnom slnkom prežiarenom sobotnom ráne sme sa vybrali do malej obce blízko Trnavy. Tu sa mala konať Špeciálna výstava nášho Klubu chovateľov málopočetných plemien. Tentokrát sme nasadili fenky, ktoré potrebovali účasť na klubovej akcii k svojmu uchovneniu , Beatrix a Bonnie a do počtu ešte Biancu, aby sestry získali na istote v otvorenom priestore ( zatiaľ sa predvádzali iba v halách ). Pre každý prípad sme adresu navolili aj do GPS-ky :o) ...ale chyba lávky... tá nás neviedla tak, ako by sme očakávali,  ale nás navigovala najkratšou cestou, takže záverečný úsek sme absolvovali cez kukuričné pole, po nie veľmi kvalitnej ceste...ale sranda musí byť, aj keby na chleba nebolo... Vedeli sme , že sa na tejto výstave stretneme aj so psíkmi z CHS JONGAL z CZ, ale tejto konkurencii sme sa tešili...sami sme ich na ŠV pozvali :o), nech sa aj do povedomia slovenských nadšencov krysiarika dostávajú farebné jedince, ktorých je v SR menej , ako prstov na ruke...obe hneduľky sú na obrázku p. Špundovej vpravo a pri pohľade na ne nám srdce piští, že by sme tiež takto oživili náš chov?  S výsledkami sme spokojní, cieľ sa podarilo dosiahnuť a Bea aj Bonnie sú od soboty chovnými v zmysle chovateľského poriadku nášho klubu. Príjemne prekvapila hlavne chlpatá Bonnie , u ktorej pán posudujúci ocenil okrem iného krásny,  pravidelný krok, pevný chrbát a krásnu , vzorne nesenú hlavu. Tešíme sa, že práve špeciálka priniesla tomuto nášmu chlpatému zázraku ( tak ju dodnes voláme, lebo síce podľa PP vieme odkiaľ , len nechápeme prečo ? sa narodila  práve nám ? ) tak výborné hodnotenie...V1 CAC.

foto : JONGAL

;o)

September 2009

jchbea

...prekrásny mesiac...leto sa pomaly lúči, deti blbnú pod gaštanmi a orechmi, hríbohľadači vyrážajú do lesa a lístie mäkko padá na matičku Zem, aby šušťalo pod nohami ľudí a labkami šantiacich psov...prekrásny mesiac.

Pre nás o to krajší, že sme pre naše dve fenky dostali priznanie juniorských šampionátov, pre Auroru von Lecstein  český, pre Beatrix von Lecstein zasa slovenský.

Čaká nás ešte nejaká tá výstava a začneme pomaly uvažovať nad potomstvom týchto a ostatných mládežníčok. Ešte  ostáva nájsť vhodných partnerov...keďže ich otca máme doma, budeme sa musieť poobzerať po cudzích ,,zdrojoch" ... aj preto často navštevujeme databázu českých psov a kombinujeme, počítame, porovnávame... :o)

August 2009

p1010166

 ...a aby naša informácia bola úplna, sú tu ešte Brusinkine ,, H-čka".  Mená dostali české, Hermínka, Helenka a Hubert , snáď okrem malého romantického Hamleta, ktorého adoptovala Fabi. Tešia sa výbornému zdraviu a apetítom si nič nezadajú s dospelými fenkami. V krátkom čase absolvujú očkovanie a čipovanie a budú pripravené ísť do sveta, rozdávať radosť  členom ľudského rodu. Jeden psíček z vrhu je ešte voľný. Ak túžite po spoločníkovi, vernom priateľovi a nevadí Vám, že táto bytosť je ako kanagom ( druh lepidla, používaného za mojich školských čias, ktoré držalo lepšie ako drago) , drží sa Vás neúnavne , striehne, keď si sadnete , aby sa Vám zložil  v lone a keď ho chcete poslať preč zo svojej  postele, vystrúha taký útrpný pohľad, že to radšej vzdáte...ak Vám toto neprekáža, je to psík práve pre Vás... Info na http://alimak.wz.cz/

 

August 2009...takto vyrástli...

p1010329

...,,G - čkové " šteniatka po našom Tonyčkovi. Pomaly sa pripravujú na očkovanie a čipovanie. Psíčkovi vybrali meno podľa neohrozeného pána kanadských lesov, medveďa grizlyho, sučke zasa meno  vznešené, kozmické, podľa  vysoko nad zemou tróniacich galaxií. Dúfame, že Grizzly sa stane malým nebojácnym obranárom svojho nového pána a jeho rodiny a malá Galaxie bude zasa tá správna ,,superstar" ;o), ktorá poteší človeka v každej chvíli. Na fotografii sú spolu s bratrancom, romantickým Hamletom ( úplne vpravo) a maminou Fabienou.

;o)

;oD

20.07.2009 - Faunove šteniatka už vidia...

usi2

...a sú úžasné. Pozrite na fotografiu vpravo. Aký krajší pohľad sa môže chovateľovi naskytnúť ?  Pokojná driemkajúca mamina a ako moje deti hovoria :

,, A neustále susajúce šteniatka , oni stále susajú ... sú to susáci   ! "

Maminy si ich podelili  3:3 a všetci rastú a naberajú tie správne krysiaričie vlastnosti. Ostáva len dúfať , že sa tieto malé živé poklady dostanú do tých správnych milujúcich rúk.

Foto: p. Kamila Břenková, CHS ALIMAK

12.07.2009 - CVP Košice

bog-011

 Aj minulý rok ste si o tomto čase mohli na našej stránke prečítať aktuálnu informáciu o Celoštátnej výstave psov v Košiciach. A tento rok Vám túto informáciu prinášame opäť. Ráno síce s trochou stresu, keď  na cestu treba rátať aspoň 3 ! hodiny  za občasného porušenia dopravných predpisov ( dúfam, že minister vnútra a spol. takéto "psie " stránky nečíta ) a k tomu ešte výpadok elektriny v práci, ktorý bolo ráno treba riešiť !!!!!!!!!!!!! Hrôza.

Vyrazili sme v šibeničnom čase, štyri psie omladiny  a dve deti v aute, začínal  "pekný"  deň :o(

Cesta sa zdala nekonečná , neuznané plemená neboli tentokrát posledné ...a my sme s tým prvý krát neboli spokojní.

Košice, zámocký park Barca, tradične krásne letné počasie, neviem , ako to organizátori robia, ale ešte od čias, keď sme chodili do Košíc s Faunom, nepamätám na tejto výstave zamračenú alebo upršanú oblohu.Kruhy umiestnené v príjemnom tieni košatých stromov, pokosená tráva...a ...

" Vini, vedi, vici " :o))))

Beatrix  V1 CAJC

Aurora  V1 CAC BOB

Bonnie V2 Res. CAC

Bianca V1 CAC

Ako klasicky zvyknutí, neuznané plemená nemajú záverečné kruhy, šli sme si do výstavnej kancelárie po pohár za BOB-a. Ale chyba lávky , k veľkej nevôli detí , tam nám oznámili, že novinkou je záverečná súťaž ,,Prehliadka neuznaných plemien" , prvý krát v Košiciach, prvý krát na Slovensku a predmetnú trofej obdržíme po jej absolvovaní. Keďže máme záujem na propagácii krysiek , ostali sme. A dobre sme urobili. Naša Aurora v konkurencii luisianského leopardieho psa a amerického buldoga si pod znaleckým dohľadom p. Havelku vychodila 1. miesto a pohár , väčší , ako ona sama ;o) Na stupňoch víťazov bola Pinky fotiteľná iba dovtedy, pokiaľ si nevšimla na nižšom stupienku vášnivo sa k nej naťahujúceho amerického buldoga...ale pár momentiek sa predsa podarilo.

Júl 2009 - môže sa lepšie začať leto ?

jcha

Výborné vysvedčenia  detí, sedem krásnych šteniatok po Faunovi z Vyšehradského podhradí a titul  : Slovenský šampión krásy mladých pre dve fenky , odchované v našej chovateľskej stanici, Auroru von Lecstein a Biancu von Lecstein . Môže sa lepšie začať leto ?

Život je o radosti, život je o bolesti...žiaľ , jedna fenka z Brusinkinho vrhu

  ,, H " bola veľmi krehká a nástrahy prvých dní života, keď sa útly šteňací organizmus musí vyrovnať s prostredím mimo matkinho tela, neprežila. Ostatní malí mackovia rastú a už sa tešíme, keď nám pani chovateľka pošle aktuálne  fotky .

;oI

;o)

;oD

28.-30. jún 2009 - začala to Fabiena

fabi20a20usi

Nedeľa ako vyšitá, leňošíme po sobotňajšej výstave, len v podvedomí cítime napätie ... a potom prišla dlho očakávaná správa. Fabiena Dar minulosti , v chovateľskej stanici ALIMAK  pani Břenkovej, porodila nadránom tri šteniatka po našom Tonyčkovi , Faun z Vyšehradského podhradí , dvoch psíkov a sučku :o) s úctyhodnými pôrodnými váhami, keď vezmete do úvahy subtílnosť maminy.

Jeden psíček, žiaľ , žil iba deň,  bol najväčší...a ťažko prichádzal na svet.

Stále sme zostávali ako na tŕňoch, ako sa k ,,veci " postaví Brusinka ALIMAK, druhá fenka, ktorú sme, k veľkej radosti nášho krycieho miláčika,  mali na 5-dňovej návšteve začiatkom mája.

A potom to prišlo a moja rodina nechcela veriť vlastným ušiam, Brusinka ALIMAK má 5, slovom Päť , šteniatok. Držala sa statočne a dúfame , že sa bude všetkým dariť. Viac fotografií v časti   ,, Chov PK " .

 

27.jún 2009 - INTERCANIS Brno

aurora-024

Deti po klasifikačnej porade, daňové priznanie k DPH za máj odovzdané, črtal sa krásny deň, čo si ešte človek môjho naturelu k pohode môže priať ? Odpoveď je jasná...slušne absolvovanú výstavu so svojimi štvornohými miláčikmi :o)

...a podarilo sa. Na tohoročnú INTERCANIS Brno sme prihlásili Auroru, Biancu a po dlhšom čase sme sa opäť rozhodli ukázať v Čechách aj dlhosrstú Bonnie.  S výsledkom sme nadmieru spokojní. V triede mladých získala Bianca V3, ale neoficiálne sa stala miláčikom pomerne početného publika. To preto, že tak ako blbnú s Natálkou doma, keď jej vyskakuje do náručia , blbla milá Bianca aj v kruhu a svojím poskakovaním silne pripomínala ,,narušeného psíka" z filmu o zvieracom doktorovi  ,, Doktor Doolitl ".  V medzitriede potom Aurora V1 CAC a k našej veľkej radosti s pekným posudkom Bonnie V2 Res. CAC ! ...že by sa chlpáči predsa len pomaly dostávali do povedomia ako chovateľov , tak posudzujúcich. Tešíme sa ... ;o) 

7.jún 2009 - GRAND PRIX SLOVAKIA NITRA 2009

grand-prix

Po sobotnej prestávke, keď sme sa venovali okrem iného hrabaniu pokosenej trávy na pozemku a kartáčovaniu našej ovčiačky Sunnee, sme sa v nedeľu, 07.06.2009, zúčastnili MVP Nitra. Keďže PK posudzovali ako obvykle ku koncu ( a tentokrát aj našťastie, pretože sme podcenili ,,pracovné nasadenie"  cestárov pri úprave dialnice D1) ,  zložili sme sa vonku na čerstvom vzduchu a len chodili pozerať , ako to vyzerá... P. Havelkovi , nonšalantne posudzujúcemu aj pre diváka, nie len pre znalcov, čo veľmi oceňujeme, išla práca jedna radosť. Pri varenej kukurici a trdelníku sme ani nestihli hundrať na dlhé čakanie... Aurora v triede mladých V1 CAJC  a  Beatrix V2. Bianca , Natálkine ,, želiezko v ohni  " ,  v medzitriede V1 CAC. V kruhu o BOB-a p. rozhodca ocenil prekrásnu Aurorinu hlavu a správnosť formátu krysiarika, takže sme víťaza plemena  tentokrát Natálke a Bianke ,, vyfúkli " my s Aurorou . Obe sučky sa stali aj držiteľkami veľkej ceny : GRAND PRIX SLOVAKIA JUNIOR WINNER 2009 a GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER 2009. A moja maličkosť jasá...

;-)

;-)

05.jún 2009

bonnie2

CVP  v Senci sa konala ako už tradične-netradične v piatok a to si naša Natálka predsa nemohla nechať ujsť, v tomto čase skúšania a písomiek, kto máte doma školopovinných, viete, o čom hovorím, urobiť si predĺžený ,, víkend s pražským krysiarikom " . Pečené prasiatko síce nebolo :-( , ako u susedov  v Miloviciach, ale radosti sa nám ušlo dosť. V Senci už tradične na čerstvo pokosenej, ale nepohrabanej tráve, posudzovanie začalo na poludnie. V triede mladých sme nasadili Biancu , v medzitriede potom  Auroru a Bonnie ( na obrázku vpravo), nech sa aj do povedomia slovenských kynologických nadšencov dostáva táto varieta PK. A veru otázok bolo dosť, až sme sa zabudli do kruhu a vyhlasovali nás štyrikrát!

Bianca sa veľmi páčila a odniesla si  V1 CAJC.  Aurora tentokrát V1 CAC a Bonnie, ktorá sa pekne predviedla , trošku pred výstavou pochudla ( čo dalo nadľudskú :-) námahu ) V2 Res. CAC.

V kruhu o BOB-a nás s Aurorou a Biancou ešte doplnila Renka Černý ranch z TŠ, ale pani rozhodkyňa , vyzdvihnúc pekný Biankin formát, prisúdila nakoniec BOB-a jej. Preto hovorím, že ten ,,náš "  víkend s PK sa celkom dobre začal ;-) a čítajte ďalej... aj dobre skončil.

30.05.2009

2009_remata_011

Konštatujeme , že máj sa vcelku vydaril. Na klubovej výstave v Remate, kde sme sa zúčastnili s Aurorou a Biancou, práve tá druhá menovaná zavŕšila víťazné ťaženie a tretím titulom CAJC sme získali právo , požiadať na SKJ o priznanie titulu : Slovenský šampión krásy mladých. S Biankou išla ako obvykle Natálka a jej radosť nemala konca-kraja :-) . ...a keď pani posudzovateľka pridala ešte klubového víťaza a BOB-a, všetky bolesti ranného vstávania boli razom preč...Prostredie prekrásne, len severný ,,vetrík " sa naliehavo predieral pod bundy a saká a tým našim hladkosrstým miláčikom a ešte viac vystavovanému peruánskemu naháčovi spôsoboval neuveriteľnú triašku. Najlepšie sa cítili zalezení pod našimi svetrami... Ešte jedna vec nás veľmi teší , a to, že naša chovná skupina sa dnešným dňom rozrástla o obe vystavené fenky, pretože účasťou na klubovke splnili podmienky pre zaradenie do chovu.  

29.05.2009

ksbstoj-002

Deň pred klubovou výstavou Klubu chovateľov málopočetných plemien psov sa konala členská schôdza. Tu sme si s veľkou radosťou prevzali plaketu a titul Klubový šampión krásy pre našu Barborku z Júlinčina chovu. Tak sa zadarilo aspoň takto, keď nám to s tými šteniatkami tentokrát nevyšlo.

Máj 2009

ferda2

...ešte voľačo sa stalo v máji...

Tonyčkov synátor, Ferda ALIMAK , má pol roka ... a je nádej , že začiatkom júla posilnia krysiaričie rady ďalšie šteniatka po Faunovi z Vyšehradského podhradí.

...tu ale nebudeme predbiehať udalosti... ;-) a pekne si počkáme...

Foto: p. Krčková

 

Máj 2009

bara-102

...stane sa aj ženatému....

Vravievali  moja stará mama , keď som ako dieťa niečo pokazila, rozbila, niečo sa mi nepodarilo a ja som bola z tej udalosti veľmi veľmi nešťastná. 20. mája , 60. deň od krytia Barborky, som si ostrihala nechty, nachystala pôrodnú debnu a všetky pomôcky a túžobne som pozerala na moju nádejnú maminu... Ona pozerala na mňa a ... nič. Jeden deň, druhý deň, tretí...Keďže sme chceli prekvapenie, na sono sme v priebehu predpokladanej gravidity neboli. A Barborka priberala , bola úžasne maznavá , len ležala a papala, bruško mierne kleslo, bola nádej ,  že bude aspoň jedno šteniatko...Čerta starého, nakoniec som už nevydržala a na to sono šla. A bolo. Veľké nič. Len ,,výživnejšia kondícia ",  ako nás už raz ohodnotila jedna pani rozhodkyňa , keď mala Barborka tiež také papkacie obdobie. Tak vraciame krycí list , nasadzujeme diétu a žiadame o vystavenie nového ;-) Stane sa aj ženatému...

Máj 2009

bibi3

 ...čím začal ? Nazrite k nám do výstav.

Springduodanube 2009 , 09.- 10. mája sme absolvovali po oba dni, v sobotu s Aurorou a Beatrix , v nedeľu sme k Aurore do kruhu pridali Biancu. V krásnom , temer letnom počasí , boli oba dni pre nás úspešné. Sobotu posudzovala p. Todorová z Bulharska. Aurora sa  páčila , pekne sa predviedla, pani  rozhodkyňa  ocenila okrem iných predností aj jej ,, veselý chvost " a ja som ocenila mne milo znejúcu ruštinu. Bea trošku štrajkovala, chcela ísť so mnou , ako správny ,,závislák", lenže človek sa nerozdvojí...O tom, že mala  Aurora ,, svoj deň " , svedčí aj BOB v záverečnom kruhu...

V nedeľu posudzoval p. Piskay,   jeho hodnoteniu sa tiež tešíme. Viac mu padla do oka Bianca, ktorá má toho objemu predsa len trošku viac ako Aurora , čo viac lahodilo oku muža 

 ;-)

 ;-)

Apríl 2009

uvod-kolaz

Vážení návštevníci našich stránok, dnes sme na základe upozornenia z Nemecka dostali informáciu, že občan Karlových Varov , Peter Wagner, tel. 00420733290307, na svojom webe prezentuje naše chovné zvieratá a naviac ich deklaruje ako rodičov šteniat, ktoré predáva záujemcom do Nemecka.  Na obrázku vpravo je koláž z úvodnej stránky jeho webu , s pokútne ukradnutým výrezom z mojej fotografie Barborky ( vľavo v strede) Fotografiu nájdete v pôvodnej veľkosti v Barborkinej fotogalérii a volá sa ,,Princezná v kresle ".  Kreslo je po babke . Je možné, že aj ďalšie výrezy sú ukradnuté z iných stránok. To isté platí aj o hlavičke predmetného webu, kde je zasa výrez z fotografie nášho Tonyčka. Z tohto  konania  ,,pána" Wagnera som pohoršená a zhnusená. Kto máte kúpychtivých záujemcov z tejto a ďalších krajín , kde je PK žiadaný, dajte o tomto ,, tiežchovateľovi " vedieť. Ďakujem.

Apríl 2009 - NVP Ostrava

janigova3

 ...prešiel týždeň a my sme opäť zbalili prepravku, výstavnú tašku , kreslá a samozrejme fenky , Auroru  a tentokrát  Beatrix, že ,,...nech si dievča zvyká ..." . Naša handlerka  Natálka musela tentokrát pre angínu ostať doma. Tak sa na vystavovateľa zahral manžel, ktorý bežne robí iba odvoz.

V triede mladých , kam sme prihlásili obe fenky, bolo celkovo päť zvierat a tak sme mali celkom malú dušičku, ako naše zlatíčka dopadnú...Keď si ale naša Aurora hlasným štekotom vyárendovala svoje dva metre štvorcové výstavnej haly a žiaden pes nesmel prekročiť pomyselnú hranicu , vedeli sme , že je v pohode a v kútiku duše sme spomínali, že podobne, ak nie navlas rovnako, hájila svoje miesto na slnku aj jej mamina, Frída Spero Meliora. Väčšiu obavu sme mali z predvedenia Beatrix, ktorá je absolútny ,,závislák" , samozrejme, na mne, ja s ňou môžem robiť , čo chcem , ale ako zareaguje na cudzie ruky vo svojej papuľke, to sme si netrúfali odhadnúť...

Všetko dopadlo nad očakávanie... Aurora si odniesla skvelý posudok, V1CAJC  a  hodnotenie ,, Najlepšia mladá fena " . Bea síce trochu štrajkovala, zuby ukázala až v mojom náručí, ale keď bolo treba, stála ako prikovaná , celkovo skončila s  hodnotením V2.

...veľmi , veľmi sa tešíme...aj nášmu výsledku, ale aj záverečným slovám pani posudzovateľky, že chov krysiarika, zdá sa , ide správnou cestou...

Foto: p. Bomová

;-)

29.03.2009- MVP Nitra

bianca

Dnes sme sa do upršaného rána vybrali s dvomi našimi fenkami hájiť farby pražského krysiarika na MVP Nitra. Podľa vstupných listov sme vedeli, že účasť  predstaviteľov nášho plemena je na jarnej Nitre malá. Väčšina vystavovateľov z ČR , ktorí zvyknú navštevovať aj slovenské výstavy, dala zrejme v tomto termíne prednosť klubovej výstave v Radotíne, kde aj  p.  Podlahom   v  ,,Receptáři prima nápadú  "  avízovaná účasť dala vytušiť , že posudzujúci, p. Řehánek, sa má na čo tešiť. Určite to bola úžasná prehliadka tohto plemena.

V Nitre naše fenky ešte účasťou doplnila Cheyna z Amálčiny zahrádky. Pre tentokrát poradie posudzovania otočili, takže neuznané plemená posúdili ako prvé. Auroru  a  Biancu, ktorá mala dnes výstavnú premiéru, sme  vystavovali v jednej triede, v triede mladých . Pánovi posudzovateľovi viac padla do oka  Bianca von Lecstein, ktorú s veľkou radosťou predviedla naša Natálka a to nie len v základnom kruhu. Organizátori tentokrát ponechali odovzdanie plakiet  za CAJC a BOB až do záverečných súťaží, takže sme krysiarika prezentovali aj v súťaži o najkrajšiu mladú fenu a najkrajšieho psa 9.skupiny FCI.  Tu síce bodovali uznané  plemená, ale  naša  Bianca nikomu nič nedarovala a v záverečnom kruhu sa vynímala rovnako dobre ako pudly, čivava a ďalšie spoločenské plemená. Že je na výstave prvýkrát na nej nebolo vôbec vidieť, k veľkej radosti našej handlerky Natálky. Aurora tentokrát skončila druhá , ale to nás vôbec nemrzí, veď nie je všetkým dňom koniec...

:-)

...marec 2009.

eos_8652

 ... pozdrav z Kladna. Rastúci a krásnejúci Ferda ALIMAK v CHS NERMIN. Na deťoch a na šteňatách vidieť , ako plynie čas.  Aj moje štyri nádeje, fenky z prvých dvoch vrhov , už majú niečo vyše roka a mne sa napriek  behu udalostí  ešte jasne vybavuje , ako  prichádzali na tento svet...Dočkáme sa v mesiaci lásky ďalšieho vrhu ,, C " ? 

Za fotografiu ďakujeme p. Krčkovej.

...ešte marec 2009...

bobo

Moju usmievavú Barborku sme 21. marca priviezli ku psíkovi Cyríškovi Dar minulosti, ktorého doma volajú Fido. Ten sa s veľkým záujmom a vervou ujal svojej úlohy a keby sme si s manželom neboli dali kávu v reštaurácii na námestí moravského mestečka Příbor, inak rodiska slávneho znalca ľudskej duše, Sigmunda Freuda, tak si ju u hostiteľov ani nestihneme vypiť, taký to krytie malo spád... a nie jeden krát. Psíci si zjavne padli do oka a musím aj za seba povedať, že na Fida som sa nevedela vynadívať. Lord z Vyšehradskéjho podhradí, ktorý bol aj otcom našej Nelly , mu zo seba odovzdal prekrásny formát, nezabudnuteľné oči, také mala aj Nelly a milú  povahu...Teraz už len ostáva čakať ... narodí sa nám šteniatko s očami ako Lord, Fido, Nelly ...?

Marec 2009...

srdce

Všetkých, ktorí ma potrebujú v nejakej veci kontaktovať upozorňujem, že vinou administrátora už tretí týždeň nie je funkčný  e-mail : vonlecstein@zoznam.sk.

Preto použite : lecstein@lectein.sk alebo krysarik@zoznam.sk

Za porozumenie ďakujem.

Administrátok adresu opäť sprevádzkoval : -)))))) Takže platí aj : vonlecstein@zoznam.sk

...február 2009.

eos_8520

Noví majitelia  Faunovho syna, Ferdu ALIMAK , nám poslali pár milých fotografií, tak Vám jednu z nich prinášame. Ferda je to malé klbko šťastia na samom vrchu kôpky psích telíčok, ktoré zodpovedne zohrievajú malú ľudskú kamarátku. Kríza - nekríza ,  Ferda sa má ako na Hawaii ...

...február 2009...

duo-brno1

V kruhu nám to v sobotu celkom dobre cupkalo, no výsledné hodnotenie nás sklamalo. Ale nehodili sme  ,, flintu do žita " a druhý deň už bez detí a  len s dvomi zvieratami sme vyrazili do Brna pre istotu o dve hodiny skôr, veď krysiarici  sa posudzovali ako prvé plemeno. Aurora zabojovala , Beatrix, žiaľ , neposúdili. Ostáva nám s ňou len trénovať  a  najlepšia škola je predsa aktívna účasť  na výstavách. Tak sa ešte určite uvidíme... ;-)

Február 2009 ...

doubrno3

 ...tak nám to veselo začalo...a o niečo menej veselo pokračovalo. Tohoročná výstavná sezóna. Prvý deň DUOCACIB Brno sme temer nestihli. Asi 60 km pred pred dojazdom sa na palubnej doske nášho najspoľahlivejšieho auta rozblikali všetky kontrólky, aj také , o ktorých sme ani nemali tušenie, že vôbec existujú. Ešte šťastie , že Brno je veľké mesto a servis našej značky bol ochotný prevziať auto na opravu aj v sobotu. Bola som ako na tŕňoch, keď  na prenájom náhradného vozidla bolo treba ešte spísať zmluvu...Na výstavisko sme prišli v čase, keď končilo posudzovanie posledného plemena  pred krysiarikmi. Stres , štyri neposedné temer ešte šteňatá a dve mrzuté deti, ktoré dávali najavo nespokojnosť so skorým ranným vstávaním sa podpísali aj na pohode predvedenia Aurory a dlhosrstej Bonnie, ktoré sme v tento deň vystavovali. Nie každý deň je nedeľa... :-) Napriek výsledku vkladáme do oboch feniek veľké nádeje. ( Fotografie  zo soboty :  p.  Renáta Olejníková )

 

:-)

 

 

 

... a do tretice...január 2009 ( teraz už bodka).

max-002

Tak  na  prvýkrát  nie!

Keď sme sa rozhodovali, ktoré mladé fenky na výstavu vezmeme, vychádzali sme tak trochu  aj  z  avízovaného mena posudzujúceho.

Bonnie, dlhosrstú fenku,  sme plánovali predviesť rozhodcovi, ktorý  patrí k často pozývaným , predovšetkým na klubové a špeciálne výstavy PK  v ČR . Nepočítali sme s okrídleným:

,, Zmena rozhodcu vyhradená... ".

Nie. Nenadávame. Ani sa nesťažujeme, sme nadmieru spokojní s tým, ako naše fenky dopadli  a  všetky. Iba sa nám potvrdilo, že priekopníci nových vecí to majú ťažké. Bonnie sa narodila z pražského krysiarika a určite nie  je ! , už uznaný ,  ruský toy ,  keď medveď všetko prevalcoval...

Platný štandard národného plemena je predsa zákon. A neznalosť zákona neospravedlňuje.

...január 2009...

usmev

09.01.2009 sme sa zúčastnili s tromi našimi zvieratami na Hanáckej výstave psov  v Olomouci. Barborku sme brali len dopočtu, aby sa naše malé ,,hviezdy  jasné " , ( rozumej Aurora a Bonnie ) , nebáli nového prostredia. Niet nad podporu staršieho zo svorky... Zadarilo sa  a  tá , čo cestovala do počtu, si  v  triede šampiónov vychodila V1CAC s výborným posudkom. Aj preto sme začali koketovať s myšlienkou, že by sme ešte skúsili českého grandšampióna ???...čas ukáže...

Radosť nám spravila  Aurora , v triede mladých V1CAJC. Tešíme sa o to viac, že je to fenka po našej Nely, ktorá už s nami nikdy na žiadnu výstavu nepôjde :-(

Január 2009...

p1010107

 Jedna z milých a radostných správ... Ferda ALIMAK , syn nášho Fauna z Vyšehradského podhradí, Tonyčka, už stojí pevne na nožičkách , rastie do krásy  a  ak  bude  mať  len  trochu  povahu  po otcovi,  bude  to pes   ,, do voza i do koča "...  a možno tiež bude milovať slovenské halušky, aj keď je z Moravy  ;-)

Prajeme mu dobrých a trpezlivých nových majiteľov.