TOPlist
(c)1997-2007 TOPlist, Kontakt Slovensko

Ďakujeme...

414282_9286

... všetkým priateľom a známym, od ktorých sme v tomto čase dostali vianočné a novoročné priania  a ktoré sme pre bolesť v srdci nad stratou blízkeho človeka nemali silu pridať na svoj web...ešte raz vďaka.

Podobne sa aj my pripájame k prianiu všetkého najlepšieho, predovšetkým zdravia, lásky , prostého ľudského porozumenia a spokojnosti pre všetkých ľudí dobrej vôle.  A priateľom chovateľom špeciálne ...nech to dobre rodí :o)

Do roka 2011 vykročte, či skočte,  pravou...

wink

03.12.2010 - citát na tento deň...

labky

Do neba sa ide vďaka milosti, keby sa tam išlo podľa zásluh, dostal by sa tam tvoj pes a nie ty.

Mark Twain

NITRACANIS 2010

atrium-ii-005

...túto poslednú tohoročnú dvojdňovú prezentáciu našich zvierat sme si nechceli nechať ujsť.

Prihlásili  sme našu Beatrix , ktorej sme síce po výstave v Remate ,, sľúbili " , že už na žiadnu ďalšiu nepôjde, keďže výstavy znamenajú pre ňu veľký stres a ešte, do počtu,  Auroru, že skúsime ,,dochodiť,,  slovenského Grandšampióna.

Sobota prebehla nad naše očakávanie. Manžela a šoféra v jednej osobe som síce ráno ,, nadopovala "  stopgripom, ale vyrazili sme.  Neskorší príchod do Nitry znamenal pokojné zaparkovanie, pretože všetci už niekde stáli ;o) , stretli sme opäť pár sympatických ľudí a do predvedenia sme si dobre ,, pokecali " . Beatrix tentokrát nesklamala a na moje veľké počudovanie sa nesnažila pána posudzovateľa pohrýzť, ako to máva pri prehliadke zubov vo zvyku.... :o)

Záver : V1 CAC v triede otvorenej s vynikajúcim posudkom.

Aurora svojho ,,granda,,  v sobotu nedochodila, konkurencia bola silná, veď v triede šampiónov nastúpila jedna z najlepších sučiek pražského krysaříka tejto doby. Teší nás ale záverečné hodnotenie pána posudzovateľa, ktorý vyjadril potešenie nad kvalitou oboch predvedených zvierat na záver plemena a našej Aurore priznal V2 res. CAC.

...a tá nešťastná nedeľa...keď  ráno o piatej teplomer pod manželovou pazuchou ukázal 38°C, vedela som, ktorá bije a vedela som aj  , že sa dnes moje zvieratá v Nitre neukážu :o(

Je mi to ľúto , ale nie je všetkým dňom koniec. Skúsime teda zamiešať karty na niektorej z budúcoročných výstav... :o)

 

 

17. november 2010

dsc04054

... odišiel s novými majiteľmi kúsok  môjho srdca, malý Enzo von Lecstein, druhý pes, ktorý sa narodil v našej chovateľskej stanici . Niet viac čo dodať, ani sa nedá, pretože ako každé naše šteniatko, bol vypiplaný a rozmaznaný...

Dúfame, že prvý psík, ktorý našu CHS opustil našiel tú pravú rodinu, ktorá bude pokračovať v našej práci a toto zviera bude platné nie len ako domáci miláčik, aj keď ani túto možnosť nezavrhujeme, ba  práve naopak, Enzo dostane možnosť prezentovať sa  či už na výstave, alebo perspektívne ako krycí pes. Tešíme sa ...yes

November 2010

dsc04135

...a správy z tých horších...naše ,, živé striebro,, ,nezbednica Celine, tak nešťastne zoskočila z detského kresielka, ktoré bolo len 30 cm nad zemou, že si pri dopade zlomila ramennú kosť crying.  Nastal obrovský nárek,  srdcervúci, aký sme ešte nepočuli od žiadneho zvieraťa...Operácii sa podrobila na Univerzite veterinárneho lekárstva a farmakológie v Brne. Napriek  zdrátovanému kĺbu a ochrannému límcu, ktorý teraz nosí, sa s ňou nedá vydržať a pri vypustení z klietky , ktorú musí nejaký čas nútene obývať, by rada rajtovať ako divá. To jej v záujme dobrého,  a hlavne správneho hojenia zlomeniny samozrejme nechceme dovoliť a tak nás opäť trápi tým srdcervúcim nárekom...teraz ale nie od bolesti, ale od zlosti, že nemôže von angry.

29.10.2010 - sedem týždňov života...

dsc04246

...majú dnes za sebou naši psíci z vrhu E, Ewan a Enzo von Lecstein. Fotiť tých dvoch nezbedníkov je ako chytať vietor nad korunami stromov...Jediný trochu kľudný fotoobjekt je ich mamina Barborka, ktorá sa pred ich nástojčivým dobiedzaním o potravu radšej ukrýva na vyvýšených plochách, niekedy  aj s dobrotami...Inak by o ne určite prišla. Materstvo a tí dvaja hladoši jej tentokrát dali poriadne zabrať, tých psíkov : ,, Radšej šatiť , ako živiť ... " , tak vravievali moja stará mama. Keďže sme psíkov aj kvoli Barborkiným zdravotným problémom už odstavili, dúfame, že sa vyčerpaná mamina rýchle dostane naspäť do formy.

Psíci dnes vážia:

Ewan  1050 g, rezáky 6/6

Enzo   1038 g, rezáky 6/6

Pár fotografií, ktoré sme uznali za použiteľné z tých 258 nafotených z posledných dvoch týždňov, prinášame na podstránke vrh E.

 

wink

...a po tretie...:o)

dsc04031

 ...chválime sa našimi zlatíčkami, E-čkami , ktoré majú zajtra tri týždne, zvedavo pozerajú na svet, protestujú, keď sa s nimi nezaobchádza jemne ( no sú to predsa ,,chlapi,, a tí vyžadujú citlivú manipuláciu wink ) , papkajú a spinkajú, lozia po pelechu a terorizujú mamu Barborku. Vážia obaja niečo vyše pol kila a je na nich vidieť, aké kvalitné mliečko mamina produkuje. Podobne , ako u malých detí, sa im na telíčkach robia tie obdivuhodné , úžasné faldíky ... na obrázku je zľava doprava Ewan , Aťa a Enzo smiley

... podruhé...

scan0045

Ani Bianca von Lecstein sa nedala zahanbiť a keďže v lete býva vždy vo výbornej výstavnej kondícii, došla si na KVP KCHMPP v Ružindole po posledného potrebného CAC- a k priznaniu titulu Slovenský grand šampión. V jej prípade by sa však už patrilo potešiť paničku nejakými  potomkami ...wink

30. september 2010 - poprvé ...

scan0040

...a  je to tu,  z  Bonnie von Lecstein  máme Šampióna Slovenska. Naše malé chlpaté prekvapenie zo 04.marca 2008, ktorým nás obdarovala  Barborka, sa zaradilo medzi psíkov s týmto čestným titulom.  Dúfame, že jej výstavná kariéra tým nekončí a v kruhoch ešte zabojuje...

28.september 2010

mrkla

Dnes by sa naša Frída Spero Meliora , Nelly , bola dožila šesť rokov. Žiaľ, osud rozhodol inak...crying

Bola to naša prvá sučka pražského krysiarika, za svoj krátky život nám ale priniesla mnoho radosti , či už vo výstavných kruhoch alebo vtedy , keď nám dala svoju dcéru , našu malú Auroru von Lecstein. Stáva sa nám , že aj na Auroru  volávame : ,, Nelly ! "

V našich spomienkach bude žiť stále...

24.september 2010- ,,E-čka,, 14 dňové

dsc03987

Dnes majú naši Ewan a Enzo 14 dní a po 400 g. Sú veľmi vyrovnaným vrhom, bez zjavných vád, očká už otvorili obaja a teror mamy sa začal. Už vidia, kde práve leží a stále sa k nej dobýjajú. Ja som ich nazvala aj tzv.: bezúdržbovým vrhom, pretože tak samostatné a životaschopné šteniatka od ich príchodu na svet som ešte nemala. Z obrázka je jasné, kto sa na ktorého rodiča podobá viac. wink

Hádajte , kto je kto ?

22.september 2010

enzo-a-ewan-089

Dnes majú psíci z vrhu ,, E ,, 12 dní a obaja po úctyhodných 360g. Barborka je starostlivá mama , od šteniatok odíde iba na nevyhnutne nutný čas. Tie zasa pekne rastú a ako sme už kdesi písali, nemajú zatiaľ žiadne vady. Trochu nás rozosmutnieva , že sme sa rozhodli ponúknuť ich k zadaniu. Náš dom sa nedá nafúknuť , dosť , čo sme sa už rozrástli o Celine a Donnu. Želali by sme si, aby sa psíci dostali do zodpovedných rúk, majiteľom, ktorí im dajú všetku potrebnú pozornosť a starostlivosť. Uvítali by sme aj ich  záujem o trvalý kontakt s našou chovateľskou stanicou, prípadne záujem o uchovnenie psíčkov.

Ewan včera otvoril ľavé a dnes ráno aj pravé očko. Bratček ešte ,, spinká ,,.

Viac fotografií z druhého týždňa je v podstránke vrhu E.

wink

laugh

September 2010

edc-016

...ani vo sne by ma nenapadlo, že tohoročný september bude tak veľmi nabitý udalosťami. Príjemnými aj horšími...tou horšou správou bola nečakaná črevná viróza u malej Celine, ktorá sa prejavila aj u našej nemeckej ovčiačky, hoci riadne preočkovanej na všetky známe psie neduhy. Veľký pes útok neznámych vírusov zvládol, s Celine sme sa už pomaly lúčili :o( ... ale skúsili sme odborníkov na malé zvieratá z Univerzity veterinárneho lekárstva a farmakológie v Brne. Dnes sme im, pri pohľade na skákajúcu a do všetkých psov aj ľudí dobiedzajúcu Celine, neskonale vďační za pomoc.

A k tomu všetkému Barborka nie a nie porodiť , dala si načas ...nezbeda. Myslím, že jej bolo príjemné byť opäť 24 hodín v paničkinej , teda mojej pozornosti, ktorú si predsa len v bežnej prevádzke rodiny a chovu toľko neužije...žeby opäť dôkaz spojenia podvedomia človeka a zvieraťa ...? Našťastie psíčkom bolo 65. deň už v brušku tesno...viac vo Vrhy PK.

A ešte samochvála, ale kto nás pochváli , keď sa sami nepochválime ? Na Špeciálnej výstave KCHMPP, 18.09.2010, získala naša malá  Bianca von Lecstein svojho posledného CAC-a v triede šampiónov a s ním aj právo na titul Slovenský grandšampión, Bonnie von Lecstein  zasa, ako prvý krysiarik v dlhosrstej variete, má od soboty po získaní CAC v triede otvorenej  právo nosiť titul Slovenský šampión krásy. Obe fenky  zabojovali aj o BOB-a , ktorého pani posudzovateľka prisúdila našej Biance. A tento titul nás teší o to viac , že bol vybojovaný v silnej konkurencii veľmi kvalitných zvierat z materskej krajiny pražského krysaříka.

Foto: už zasa zdravá Celine.

yes

yes

03.august 2010 - Celine má 40 dní...

dsc03821

...váži 770 g  a hlasno sa dožaduje , aby boli dvierka na klietke stále otvorené. Papká mleté mäsko, detské kaše,  skúša granulky pre šteniatka, ale občas si ešte ,,susne,,  mamičkine mliečko. Bonnie s ohľadom na tlačiace sa očné zúbky stále intenzívnejšie protestuje, ale niekedy si neporadí...malý prísavník jej odpor prekoná cheeky.

August - prázdniny v druhej polovici...

1

...ale deti ešte nemyslia na školu a užívajú si teplé dni s našimi psíkmi na prechádzkach v prírode. A keď majú dobrú náladu, deti aj psíci wink, zapózujú pred objektívom fotoaparátu .

Puwi z Vyšehradského podhradí

puwik120001

Dostalo sa nám tej vzácnej možnosti priniesť návštevníkom našej stránky fotografiu otca nášho Tonyčka , psa Puwi z Vyšehradského podhradí. Už je tomu pár rokov, čo sme založili tieto stránky a pri tej príležitosti sme zverejnili aj výzvu, aby tí chovatelia, ktorí mali v svojich databázach fotografie predkov našich zvierat, nám tieto preposlali k doplneniu našich fotogalérií. Najmenej informácií sme mali o predkoch nášho prvého psa, Fauna z Vyšehradského podhradí ( Tony ). ,,Kto si počká, ten sa dočká. " , platilo aj v tomto prípade a pár obrázkov tohoto psíka Vám teraz môžeme priniesť. Hoci Puwi už neteší svojou prítomnosťou ľudí okolo seba, žije ďalej vo Faunovi, Beatrix, Biance, Bonnie , malej Celine a v ďalších  krysiaričích  generáciach.

Foto : MVDr. E. Lomák, Praha

Donna von Lecstein - 21 dní

aurora-a-donna

Naša malá Donna von Lecstein má dnes 21 dní. Jej mama ,, Pinky ,, by ju nedala za nič na svete. Dňom - nocou je na stráži. Statočne odháňa ostatných členov svorky. Materstvo malo na ňu v každom smere blahodárny vplyv, hoci v deň pôrodu by nás to ani nenapadlo tvrdiť.  Stala sa jedna zvláštna vec, a to, že naša Pinky ( pomenovaná podľa ružového nosíka ) je už Black Pinky, verte-neverte nos má podstatne tmavší. Ak chcete , porovnajte fotku v galérii vrhu ,,D,,  s názvom ,,Aurora 57. deň,,  a trebárz túto vpravo, je to možné ?

cheeky

cheeky

Celine von Lecstein - 28 dní

celine-von-lecstein

Včera sa naša malá Celine von Lecstein v zdraví dožila 28.dňa. Stáva sa z nej malý prieskumník a s veľkou obľubou terorizuje svoju mamu Bonnie, keď neustále požaduje prísun potravy. Váži 630 g, je krásne osrstená, úplne plyšová, ako kedysi bola jej babička , Barborka z Júlinčina chovu .

smiley

smiley

18.07.2010 - aj také chodia správy

09_05_10018

Som pobúrená a zhnusená konaním niektorých podvodníkov, ktorí sa neštítia zneužiť cudzie meno , názov chovateľskej stanice  a mená zvierat a vyhlásia  bezpapieráka za zviera s preukazom pôvodu. Keďže mám vedomosť , že predmetné zviera, tzv.: Bella,   je v Nemecku , som znechutená ešte viac, pretože  spolupracujem s nemeckými kolegami už viac ako desať rokov a mala  som mienku, že sú to korektní a spoľahliví ľudia. Vidím, že aj tu sa nájdu výnimky...alebo vieto fúka odinakiaľ a aj nemecká chovateľka bola iba podvedená...?!

angry

angry

17.07.2010 - jedna milá správa

1279367116f-senicka-noc

Dnes sme dostali prvé fotografie šteniatok po našom psovi Faun z Vyšehradského podhradí a Cheynna z Amálčiny zahrádky. Je to vrh ,, F,, chs Senická noc. Šteniatka sú zdravé a prekrásne a dúfame, že budú platné aj v chove pražského krysaříka, či na Slovensku, alebo kdekoľvek sa dostanú.wink

02.07. /11.07.2010 - toto už nebol sen...

1

...ale pár bezsenných nocí, ktoré nasledovali potom, ako sa naša Aurora ( Pinky ) rozhodla, že svoje prvé šteniatko privedie na svet už 58. deň po nakrytí. Rozhodla , ale nestačila so silami...viac na  samostatnej stránke o vrhu ,, D,, . Napriek dramatickému priebehu sa dnes pri nej batolí maličká sučka, ktorá akoby jej z oka vypadla...a vyberáme meno, nos má čierny, takže Pinky II. to už nebude.

wink

wink

29.06. / 24.06.2010 - sen noci svätojánskej

c-von-lecstein-012

...naozaj sme sa cítili tú noc ako vo sne...a dočkali sme sa splnenia veľkého priania, privítať v našej chovateľskej stanici ďalší krysiaričí vrh, vrh ,, C ,,  od fenky z nášho chovu, Bonnie von Lecstein . Viac informácií o rodičoch a šteniatkach nájdete v podstránke Vrhy PK. Je to dnes piaty deň, čo zápasíme spoločne so šteniatkami o ich miesto na slnku , chvíľami dospávame prebdeté noci a zbierame fotozábery do budúcej fotogalérie. Tú , dúfame, prinesieme čoskoro :o)

Výstavný víkend 4.- 6.júna 2010

gpsw2010

... a opäť som neodolala...tomu zvláštnemu pocitu mravčenia v nohách a vzrušeniu, ktoré sťahovalo žalúdok...veď výstava je tak trochu adrenalínový šport. Do zápolenia v piatok,  na CVP v Senci, sme prihlásili malú Biancu. A naozaj bola najmenším, aj keď asi nie najľahším cheekypredvádzaným psíkom. Konkurencia bola výborná , o to väčšiu radosť máme, že padla do oka pána rozhodcu  a  v triede šampiónov, kde sa predvádzala,  získala hodnotenie V1 CAC.

Sobotu sme venovali turistike v blízkych lesoch okolo nášho mesta. V lese radi ,,resetujeme"  svoje hlavy, aj tvrdohlavy našich detí a psov...cool

V nedeľu ráno som riešila dilemu : ,, Ísť, či neísť ? " Že kam ? Do Nitry, kde sa konala MVP s udeľovaním titulu Grand Prix Slovakia Winner  2010 pre dospelé, aj mladé jedince psov a sučiek. Rozpis kruhu, v ktorom  mal byť krysařík posúdený,  bol z môjho pohľadu ,,hrozivý" . Pred naším plemenom bolo uvedených viac ako 80 jedincov iných plemien. Aj preto   patrí veľká vďaka pani posudzovateľke, ktorá to celé do konca doviedla s prehľadom a dobrou náladou.

V triede šampiónov išla opäť Bianca von Lecstein a po vyrieknutí hodnotenia som sa tešila, že sme cestu do Nitry , napriek boľavým nohám a otlakom na päte,  absolvovali. Malá Bibi V1 CAC a ku všetkému ešte aj Víťaz veľkej ceny Slovenska 2010 ( Grand Prix Slovakia Winner 2010 ).yes

15.-16.05.- Springduodanube 2010

dsc03484

Na túto výstavu sme prihlasovali našu Auroru von Lecstein v ,,šibeničnom termíne", na konci druhej uzávierky a veľmi sme s tým váhali. Fenka totiž medzičasom hárala a neodolali sme pokušeniu pokúsiť sa o ďalší vrh našej chovateľskej stanice, takže rozhodovanie, či ju stresovať výstavami nebolo vôbec jednoduché, aj keď výsledok krytia je zatiaľ neurčitý. Dvojdňová výstava , druhý deň pre národné plemená stredoeurópskych štátov bez poplatku ( čo je dnes veľká vzácnosť ), sa nám zdala tentokrát veľmi precízne pripravená. Vetrané haly, ale nie chlad zvonka, koberce v kruhoch, stojany so sáčkami na ,,psie pozdravy" pri každom kruhu, upratovacie čaty, ktoré aj upratovali, reštauračné služby....ozaj vysoká úroveň.

V sobotu sa naša ,,Pinky"  pekne predviedla a z triedy šampionov si v slušnej konkurencii  odniesla V1 CAC.

Druhý deň sme opätovnú jazdu do Bratislavy veľmi zvažovali, deťom sa vstávať nechcelo, ale môj súťaživý duch a úplatok vo forme návštevy nákupného centra AVION, nakoniec zvíťazili nad vylihovaním v posteliach. Účasť pražského krysaříka bola veľmi silná , dvadsať jedincov troch farebných rázov bolo pastvou pre oči divákov, aj pre moje oči . Nie vždy som sa síce s rozhodnutím o záverečnom poradí zvierat v jednotlivých triedach zhodla s pánom rozhodcom, ale ,,Proti gustu žiaden dišputát ! "

Naša Aurora bola uštekaná a nervózna, čo vzbudzovalo záujem okoloidúcich.  My o nej vieme, že nemá rada veľké psy, ale pre prizerajúcich sa boli jej výpady lepšie ako groteska...V triede šampiónov v silnej konkurencii skončila tentokrát ako V3.

Nateraz si dáva výstavnú prestávku v očakávaní prvých známok úspechu , či neúspechu  krytia. ...že by s tým súvisela aj tá nervozita ?

no

yes

...do pozornosti dávame...

kchmpp

...nezávislý komentár ku klubovému víkendu KCHMPP 17.-18.04.2010 v Remate. Viac sa dočítate na:

www.jongal.ic.cz

v sekcii Galerie; Remata duben 2010+komentár k akcii wink

22.04.2010 - ešte jedna novinka

8_aurora_von_lecstein

...kvôli zhluku udalostí v poslednom čase sme temer zabudli na ďalšiu príjemnú správu. Ešte na ŠVP v Remate ocenil na základe výsledkov z roka 2009 KCHMPP našu Auroru von Lecstein titulom : Suka roka 2009 - 2. miesto.

yes

19.04.2010 - náš ,,žráč" je Šampión SR

bibi-a-ja

...už ju ani inak nevoláme, zhltne všetko, čo nezhltne ju...ako z rozprávky : ,, O Otesánkovi"  Hovorím o našej najmenšej Biance von Lecstein.

Keď sa narodila , mala 66 gramov, možno 66,6 g. Niekedy máme pocit,že  kvôli tomu číslu stáli pri nej všetci čerti, devil Bianca papkala a priberala, so súrodencami si v ničom nezadala a nezadá dodnes. Vyrástla a dospela. Teraz jej SKJ na naše veľké potešenie priznala titul: Šampión Slovenska.

Dúfame, že okrem radosti z úspechov vo výstavných kruhoch nám časom prinesie aj radosť z malých krysiaričkov.

wink

17.04.2010 - ŠVP Remata

bonnie4

Na túto výstavu sme sa prihlásili pôvodne len s fenkou Bonnie, aby sme ju ukázali pánovi posudzovateľovi z materskej krajiny PK, p. Václavíkovi. Keďže posudzuje krysiariky veľmi dôsledne, hodnotí prísne rozloženie pálenia, formát, štandardnú výšku, pigment , boli sme na jeho posudok pre Bonnie veľmi zvedaví. Napokon sme predviedli aj Beatrix, pretože sme si mysleli, že jej chýba tento druh výstavy k uchovneniu. Chyba lávky...až teraz sme zistili, že nechýbal, ale nakoniec sme s účasťou  oboch feniek veľmi spokojní. Súperili v triede otvorenej s ešte dvoma fenkami z českých chovov.

A výsledok nás veľmi milo prekvapil:

Bonnie von Lecstein : V1 CAC, CLUB Certifikat

Beatrix von Lecstein : V2.

Inak nás veľmi potešilo, že naše pozvanie spred pár týždňov, ktoré sme tu zverejnili, nevyšlo navnivoč wink a na tento klubový víkend zavítali so svojimi psíkmi aj niektorí českí chovatelia PK. Priviedli veľmi vydarené krysiariky a čo nás teší asi najviac, ukázali aj svoje farebné ,, poklady ", 

keďže týchto  je v SR  ako šafránu. crying

A opäť sme si k fenke Bonnie neodpustili krátky komentár. Nájdete na : Výstavy PK, Bonnie von Lecstein

wink

15.04.2010 - veľká novina !

twins

Od polnoci zo 14. na 15. apríla  fenka EMA ALIMAK nenosí to bruško. Porodila nášmu Faunovi z Vyšehradského podhradí  v CHS EMIRION dvoch synčekov, valibukov  s váhami 112 a 128 g. Podľa prvých správ sú zdraví spolu  s maminou, ktorá si po dvoch mesiacoch iste vydýchla, aj keď vieme, že až teraz sa začína tá pravá chovateľská práca...Držíme zvieratkám aj pani majiteľke palce...

 

yes

Veselé Veľkonočné sviatky...

fedar

...a prianie p. Beranovej , CHS FEDAR, prostredníctvom pohľadu milých a úprimných psích očí...Ďakujeme.

Krásne prežitie sviatkov jari...

velikonoce3

...ženám , dievčatám, veľa  vody pre zdravie, mužom, chlapcom bohatú výslužku a psíkom výnimočne maškrtu aj z ľudského stola, kúsok  jahňacinky alebo kuracinky , mňam...wink

Krásne sviatky ...CHS Lecstein cez prianie CHS EMIRIONlaugh

1.apríl - posledná zahraničná Faunova partnerka

ema

Pre všetkých priaznivcov pražského krysiarika, ktorým sme sľúbili aktuálne informácie o úspešnosti krytia v Deň sv. Valentína dávame na známosť, že fenka EMA ALIMAK bude maminou 2-3 šteniatok. Svoje tajomstvo ešte dobre ukrýva v rastúcom brušku, ale zhruba v polovici apríla ( :o) dubna  )  všetkým prezradí, v akom zložení pohlaví sa narodí ďalšia generácia krysiarika z tohoto medzinárodného spojenia. Držíme jej palce, aby všetko , čo bude nasledovať , prebehlo v najlepšom poriadku. heartheartheart

NITRACANIS - 28.03.2010

bibi4

Jar neodvratne prevzala moc po dlhotrvajúcej zime a vyhnala do záhrad mnoho ľudí. Zem vonia, na svetlo sveta sa tlačia prvé kvety. Keď som ešte pracovala vo väčšom kolektíve žien ( už to bude 15 rokov dozadu),  zvykli sa v tomto období predbiehať, ktorá už má a čo napečené na sviatky, ktorá už umyla okná...ja som občas zvykla utrúsiť: ,, Načo umývať, veď ešte cez ne vidno...a umyjem aj po sviatkoch. "

V sobotu, deň pred ďalším výstavným dňom, som sa však do toho pustila . Možno pod vplyvom upratujúcich susied, možno, aby som sa pred výstavou rozptýlila...

Doumývajúc dvadsiatešieste okno nášho domu , som podvečer vykúpala moje dve účastníčky NITRACANIS 2010, prestavila hodinky o hodinu vpred ešte večer  a padla do postele.

Ako sa darilo s oknami, leskli sa v prvých ranných lúčoch, darilo sa aj na výstave. Tam sa zasa zaleskli medaile a pohár.

Bianca sa opäť dostala do formy aj v kvalite srsti, ktorá jej pred časom bola vytknutá , trošku pochudla , Aurora naopak pribrala a jej postava sa krásne sformovala. Výsledky nad očakávanie :

Aurora von Lecstein  v triede šampiónov : V1 CAC

Bianca von Lecstein  v triede otvorenej    : V1 CAC  a  naviac  BOB.

 yesyesyes

22.02.2010 - Barborka je Český grandšampión

borka-od-lisku

Toto  malé šteniatko, ktoré som si priviezla na jeseň roku 2005 až z  ďalekého Litvínova, od pani Lískovcovej, vyrástlo na sebavedomú fenku pražského krysiarika, ktorá by obetovala svoj život za ten môj...Medzičasom nás potešila šteniatkami, vrhom ,,B" našej chovateľskej stanice, skrz ne nám ukázala, že doma nie je nik prorokom, keď nás obdarovala dlhosrstou Bonnie. Svojim šteniatkam odovzdala veľa  zo seba, od absolútnej závislosti  Beatrix, až po neskrotný apetít malej Bianky. Dopriala nám okúsiť chuť víťazstva na mnohých výstavách na Slovensku, aj vo svojej materskej krajine. Podľa nášho neskromného úsudku je to najúspešnejšia fenka pražského krysiarika, a to nie len na Slovensku ;o)

Svoju výstavnú kariéru priznaním titulu ,,ČESKÝ GRANDŠAMPIÓN " pre tento čas ukončila, teraz sa bude odovzdávať sladkému ničnerobeniu...a možno nám dá ešte nejaké potomstvo :o)

06.02.2010 - DUO CACIB Brno

usmev

 ...nebolo to pre nás síce duo, cestovať je veľmi únavné, preto sme Brno navštívili len prvý deň. Ale vyplatilo sa...Barborka z Júlinčina chovu  ziskom V1 CAC v triede šampiónov splnila podmienky pre udelenie titulu :  Český Grandšampión. Aby sme ju udržali štíhlu a predišli ,, trestným bodom " pre výživnejšiu kondíciu, ktorú je u PK v poslednom čase často vidieť, dostávala posledné dva týždne, chúďatko naše, len granulky pre obéznych psov. Aj tak má svojich stabilných 2560 g. Teraz trošku poľavíme, maškrty si zaslúžila...

Aurora von Lecstein , ktorú sme tiež vystavovali, si po výbornom výkone vychodila tiež V1CAC. 

Výstavná sezóna nám pokračuje naozaj nad očakávanie. ;o)

...ešte 05.02.2010...

aurora-024

...dnes má naša Aurora von Lecstein  a s ňou samozrejme aj ja , veľký deň...SKJ je na základe výstavných výsledkov 2009 a 2010 priznala titul : Šampión Slovenska. Tešíme sa a v kútiku duše myslíme na jej nezabudnuteľnú maminu, Frídu Spero Meliora .

05.02.2010 - pozvánka

remata-kruh

Vážení priatelia psíka pražského krysiarika, chovatelia a majitelia.Dovoľujeme si Vás pozvať na prvý slovenský klubový víkend s málopočetnými plemenami psov, ktorý sa uskutoční 17.-18.04.2010 v krásnom prostredí rekreačného strediska REMATA. Prvý deň prebehne Špeciálna výstava psov KCHMPP, ktorú posúdi p. Miroslav Václavík, druhý deň Klubová VP KCHMPP. A tú zasa p. Leoš Jančík. Keďže klub akceptoval  spôsob posudzovania krysiarika oddelene , podľa farebných rázov , ako je to obvyklé v jeho materskej krajine, vyzývame predovšetkým majiteľov a chovateľov farebných pokladov, aby prišli aj na Slovensko ukázať, ako vyzerá zdravý , životaplný , milovaný a spokojný farebný pražský krysiarik.

http://www.kchmpp.sk/?page=klubove_akcie

23.01.2010 - MVP Trenčín

bibi-a-ja

Túto výstavu mám ja veľmi rada...spíme kľudne do ôsmej, potom zbalíme deti a psy a behom 20 minút sme na mieste...dialnica je dialnica a 45 km je na ,,dohodenie"  kameňom :o)...na rozdiel od ostatných členov môjho výstavného tímu...tlačenica v halách, zima,neslávna kvalita vzduchu a krysiarici klasicky, poslední :o( ...ešte že je OC MAX tak blízko...posedeli sme pri kávičke a horúcej čokoláde a pred obedom sa vrátili do haly. Po severských plemenách, ktorým ani -30°C nerobí problém , bol pohľad na zimou sa chvejúce telíčka krysiarikov skľučujúci...preto boli majiteľmi vyberaní z vakov a zobliekaní z pulóvrikov a bundičiek len na nevyhnutne nutnú dobu.

Predviedli sme Auroru a Biancu. Aurora bola zimomrivá, veď doma odmieta v týchto mrazoch čo len nos vyštrčiť pred dvere a vyvenčiť sa...ale keď sa prebehla, bola to zasa ona, veselý chvost a zvedavý pohľad priamo do očí pána rozhodcu, po výbornom posudku , výsledok : V1 CAC.  Bianca už tak priamo nepozerala, ale nebola ani zimomrivá, má lepšiu izolačnú tukovú vrstvu ;o) , srsť nebola celkom vo výstavnej kondícii, VD1. Obrázok je z leta (už aby tu bolo), keď srsť vo výstavnej kondícii bola...ale, niet šampióna bez VD-čka ;o)

.. a ide sa ďalej... :o)

Január 2010

biela-tma

 ...už viem, čo je biela tma... :o)

Obrázkom vpravo Vám chceme priblížiť, za akého počasia sme sa vracali domov v piatok, 08.01.2010, z Hanáckej výstavy psov v Olomouci. Na ,,neprezutom" aute, krokom, zastavujúc, aby sme očistili primrznuté stierače, uši nalepené na rádiu, aby sme zastihli správy o aktuálnej situácii na našej trase...moja dušička malá , ale spokojná...

Hanácka výstava sa vydarila. Porekadlo vraví : ,, Koniec dobrý , všetko dobré..."

Ešte viac poteší, keď je dobrý  začiatok.A začiatok výstavnej sezóny 2010 sa nám vydaril... Predvádzali sme tri  zvieratá, dve sučky z našich vrhov a Barborku z Júlinčina chovu, môjho vrtichvostíka a verného nohsleda...

Aurora von Lecstein sa vystavovala v medzitriede a išla temer sama, takže zaslúžene V1 CAC ( ...a ja myslím na Frídu Spero Meliora, ktorá nám ju dala ). Bianca  sa prejavila ako mierne nevycválaný jedinec, tentokrát v triede otvorenej V3 :o). A konečne, Barborka z Júlinčina chovu, v triede šampiónov, v konkurencii mladšej, vlastnej sestričky , V1 CAC.  

...a výstavná sezóna môže pokračovať...